Druk dla szpitali

Coraz więcej szpitali w Polsce korzysta z druku 3D jako narzędzia, by ułatwić sobie pracę. W ostatnich latach możemy zaobserwować bardzo dynamiczny rozwój druku 3D, ponieważ jest on często stosowany w usługach medycznych.

Jego wykorzystanie w służbie zdrowia oznacza, że lekarze i inni pracownicy mogą tworzyć niestandardowe narzędzia i części do sprzętu, których normalnie nie można łatwo zdobyć. Na przykład lekarze szpitala Uniwersyteckiego w Poznaniu wykorzystują druk 3D, by tworzyć protezy, niestandardowe implanty i endoprotezy. Technologia ta może również pomóc pacjentom cierpiącym na choroby układu oddechowego.

Druk 3D ma również szeroki zakres innych zastosowań dla szpitali – od produkcji rekwizytów do symulowania operacji medycznych po przygotowanie specjalnych nosze diagnostyczne. Ponadto może on być nieoceniony podczas kontroli i utrzymania sprzętu medycznego – lekarze mogą łatwo tworzyć zapasowe części i komponenty, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nigdy wcześniej technologia druku 3D nie była tak dostępna jak obecnie, a połączenie jej z branżą medyczną stworzy lepsze warunki dla pacjentów i lekarzy. Widać więc jasno, że ten sposób produkcji otwiera nowe horyzonty w medycynie.

Chorzy na Covid-19 w wielu szpitalach na całym świecie borykają się z ograniczonymi zasobami, a druk jest jednym z nich. W ciągu ostatnich miesięcy wielu producentów drukarek 3D włączyło się do walki z pandemią, tworząc nowe modele i technologie druku dla potrzeb placówki medycznych.

Jednym z przykładów jest firma TRID 3D, która specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu części drukowanych na zamówienie. Firma uruchomiła program „Drukuj dla szpitali”, oferując druk 3D niezbędnych części przeznaczonych dla placówek medycznych.

Jak mówi Mikołaj Orzechowski, prezes TRID 3D: „Bardzo dużo producentów 3D angażujesz się w dostarczanie szpitalom niezbędnych części, szczególnie w obecnej sytuacji. Nabycie najnowszych technologii i systemów druku 3D może być trudne i nawet niemożliwe dla niektórych szpitali. Z naszego programu „Druk dla szpitali” mogą one uzyskać rabaty w wysokości 30-50%. Chcemy pomóc małym szpitalom oraz zapewnić bezpieczne środowisko pracy i leczenia chorym”

TRID 3D oferuje druk 3D Prototypowe ramiona robota chirurgicznego, maseczki oraz ustniki zabezpieczające pacjenta podczas intubacji. Z inicjatywy TRID 3D powstał również projekt „Rapid Mask Production Line”– linia produkcyjna ograniczona jedynie do produkcji maseczek.

By pomóc szpitalom na całym świecie w walce z Covid-19, potrzebne jest więcej obrotowości finansowej w celu mobilizacji producentów i firm do pozyskiwania najnowocześniejszych technologii druku 3D. Wsparcie tego rodzaju firm jest kluczem do uratowania życia milionom ludzi na świecie.

Coraz więcej szpitali poszukuje alternatywnych źródeł finansowania, a jednym z nich jest druk dla szpitali. Wykorzystywanie dostępnych wydruków do wsparcia programów i usług szpitala może być bardzo pomocne w utrzymaniu sprawnego funkcjonowania placówki.

W zależności od potrzeb, druk dla szpitali może obejmować przeróżne materiały, w tym raporty, procedury, plany bezpieczeństwa i instrukcje. Wykonane starannie i profesjonalnie tego typu elementy druku mogą stanowić ważną część systemu bezpieczeństwa szpitala.

Do wykorzystania w szpitalach druku może również obejmować certyfikacje, wizytówki adresowe, lokalne plakaty nagłaśniające dane programy lub usługi, a także materiały marketingowe i informacyjne skierowane do pacjentów.

Materiały, które producenci druku muszą udostępnić szpitalom powinny być wykonane z trwałych, zgodnych z normami materiałów na poziomie profesjonalnym. Wybierając dostawcę druku warto skupić się na tym aby miał on dobre opinie i skutecznie realizował zlecenia.

Related Post